75 MINUTĖS ROMUALDUI GRABŠTUI

Kolektyvas
Kauno Bigbendas
Renginio data
Renginio laikas
18:00
Renginio vieta
Kauno valstybinė filharmonija

 

 

Išskirtinė jubiliejinė programa!

KAUNO BIGBENDAS (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis)

Nadine Axisa (vokalas, Malta)

Petras Vyšniauskas (saksofonas)

Valerijus Ramoška (trimitas)

Marija Grabštaitė (vokalas)

Koncertą veda muzikologas Viktoras Gerulaitis

 

Programoje - bigbendo aukso fondo originalios ir aranžuotos kompozicijos - „Grabšto topai“.

„Grabšto laikas“, „grabštiniai gabalai“, „grabšto stilius“ – raktiniai žodžiai, kurie daugeliui reiškia Kauno bigbendo gimimą (1991 m.) ir proveržį. Pirmojo profesionalaus džiazo orkestro įkūrėjui ir beveik du dešimtmečius gyvenusiam Kauno bigbendo ritmu dirigentui bei pianistui Romualdui Grabštui šie metai būtų 75 – ieji. Jo dėka puoselėtas kolektyvas tapo žinomas, koncertuojantis su iškiliausiais Lietuvos ir užsienio dabarties džiazo muzikantais. Petras Vyšniauskas, Valerijus Ramoška, Vytautas Labutis, Saulius Šiaučiulis, Arvydas Jofė, Olegas Molokojedovas, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Vytautas Mikeliūnas, Vytautas Grubliauskas, Liudas Mockūnas, Neda Malūnavičiūtė – tai tik nedidelė Lietuvos džiazo pavardžių rodyklė, su kuriais Kauno bigbendo įkūrėją siejo kuklūs renginiai ir tarptautiniai džiazo festivaliai.

Romualdas Grabštas dažnai sakydavo, kad nenori pakartoti kieno nors kelio, o labiau – kurti savąjį, kad yra užsispyręs, kategoriškas ir ką nors užsibrėžęs turi trūks-plyš įvykdyti. Tokios jo nuostatos lėmė unikalias Kauno bigbendo koncertines programas, spalvingas kompozicijas bei aranžuotes, įsimintinus pasirodymus su užsienio šalių solistais, teminius vakarus, viešas džiazo pamokas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pradžios gyvuojantį Kauno bigbendą šiandien galime vadinti legendiniu, nes jų pasirodymus, išvykas lydėjo nuotykiai, smagios istorijos, kuriuos ir šiandien vaizdingai muzikantai prisimena ir atpasakoja.

Lapkričio 22 d. Romualdui Grabštui skirtas vakaras Kauno valstybinėje filharmonijoje bus ypatingas džiazo muzikos mylėtojams, nes atspindės iškiliausius jo veiklos pikus. Juos būtų galima nušviesti keliais žodžiais: tarptautiniai ryšiai, bičiulystė su šalies džiazo muzikantais ir pamokos apie džiazą. Todėl šioje programoje skambės ir gaivios kompozicijos orkestrui, ir Lietuvos bei užsienio solistų inkliuzai ir pamoka... apie džiazą, Maestro Romualdą Grabštą, Kauno bigbendą.

Jubiliejinėje koncerto programoje išgirsime mėgstamiausias Romualdo Grabšto kompozicijas, kurias gros Kauno bigbendas, dalyvaus solistai, menantys šviesias su Maestro koncertų akimirkas. Tai – Lietuvoje ir pasaulyje džiazo vėliavą aukštai nešantys – saksofonininkas Petras Vyšniauskas bei trimitininkas Valerijus Ramoška. Programą papuoš džiazo dainininkė iš Maltos Nadine Axisa ir Romualdo Grabšto vaikaitė Marija Grabštaitė. Apie Kauno bigbendo įkūrėją ir „Grabšto bigbendą“ pasakos muzikologas Viktoras Gerulaitis, kviesdamas trumpam žvilgterėti pro prisiminimų langus.

 

Koncerto organizatorius – KĮ „Kauno santaka“

 


grabstas

Paskutinio redagavimo data: 2018-11-22