Dviejų pučiamųjų orkestrų bendrystės idėjos

Kolektyvas
„Ąžuolynas“

Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ dar 2018 metų rudenį sumanė savo veiklą praturtinti kūrybinių mainų idėjomis.

„Labai svarbu neužsidaryti, matyti, kas vyksta ne tik pas save, bet žvelgti plačiau. Kita vertus, labai įdomi patirtis orkestrams padirbėti su giminingais orkestrais ir pajausti kito dirigento mostą“, – sako koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius. Jam antrina ir Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestro  „Trimitas“ vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas: „Tokia bičiulystė tikrai naudinga visoms pusėms, nes jos dėka atsinaujiname ir nors trumpam – pabėgame nuo rutinos. Tai kaip praktinis seminaras, kūrybinės dirbtuvės. Todėl labai kviečiame visus išgirsti apie tokį orkestrų bendradarbiavimo pavyzdį, kuris remiasi ne tik raštų forma, bet ir konkrečiu kūrybiniu rezultatu – koncertu.

Nors abu kolektyvai dažnai susitinka pučiamųjų orkestro žanro renginiuose, yra nuolatiniai festivalio „Padūduokim Kaunui“ dalyviai, tačiau naujas bendrystės formas įstaigų vadovai nusprendė inicijuoti pasikeičiant dirigentais. Tokiu būdu parengiamos dvi skirtingos programos, kurias orkestrui diriguoja kviestinis dirigentas. Idėja startuos Vilniuje, 2019 m. kovo 15 dieną Trimito koncertų salėje. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) kartu su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro dirigentu Giedriumi Vazniu parengė programą „KALEIDOSKOPAS. Nuo Samuel Hazo iki John Williams“.

Anot programą rengusio dirigento Giedriaus Vaznio, koncerte nuskambės solidžios ir sodriai skambančios originalios orkestrinės partitūros pučiamiesiems, muzikų pasaulyje įvardinamos kaip auksinio fondo pavyzdžiais. Tai – James Swearingen „Celebration and dance“, Samuel Hazo „Ride“, Kevin Houben „Codon“, James L. Hosay „Persis“, Eric Whitacre „Lux Aurumque“, Philip Sparke „Kaleidoscope“, John Williams, (arr. H.V.D.Heide) „Indiana Jones selection“, Joseph Hellmesberger (arr.Tohru Takahashi) „Dance diabolique“. „Šių partitūrų rengimas su „Trimitu“ man yra itin didelis džiaugsmas, nes jų analogams prilygsta tik simfonijos žanrams. O ir klausytojams turėtų būti malonumas išgirsti sudėtingus, atlikimo meistrystės reikalaujančius kūrinius, kuriuos ir klausyti be galo malonu. Nuo subtilių piano, solinių instrumentų intarpų iki griausmingų tutti bei plastiškų instrumentų grupių intarpų... Taigi žadame itin dinamišką ir įvairų koncertą bei gerus emocinius potyrius.“

 

Koncertas įvyks kovo 15 d. 18 val. Trimito koncertų salėje, T.Ševčenkos g. 19a, Vilniuje.


KALEIDOSKOPAS

Paskutinio redagavimo data: 2019-03-15