ATVIRAS KVIETIMAS MUZIKOS AUTORIAMS: Vytauto Mačernio 100 – sioms gimimo metinėms

Kolektyvas
„Ąžuolynas“

Vytauto Mačernio 100 – sioms gimimo metinėms

Mieli muzikos autoriai,

koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ rengia trijų renginių ciklą „Atminties keliais: Vytauto Mačernio stotelės“ ir norime Jus įsukti į kūrybinį verpetą.

Kviečiame teikti savo idėjas šio projekto programai „Premjera“, pagal kurias būtų kuriamas naujas muzikos kūrinys pučiamųjų instrumentų orkestrui arba solistui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui (trukmė 6-10 min), inspiruotus poeto Vytauto Mačernio asmenybės, gyvenimo ar naudojant jo tekstus.

Mes jums suteiksime:

  1. galimybę dirbti ir bendradarbiauti su mūsų kolektyvu – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys);
  2. gauti atlygį už kūrinio sukūrimą – 1500 eur;
  3. kūrinio viešą atlikimą arba pristatymą koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ YouTube bei Facebook kanaluose, jo dokumentavimą garso ir vaizdo įrašais.

Apie orkestrą. Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ įkurtas 1961 metais. Šiemet orkestrui sukanka 60 metų. Tai – reprezentacinis Kauno miesto kolektyvas, savo pasirodymus rengęs užsienio šalyse (Šiaurės Airija, Latvija, Lenkija, Šveicarija, Slovakija, Italija, Prancūzija ir t.t.), aktyviai koncertuojantis atvirose erdvėse, koncertų salėse. Pastaraisiais metais orkestras kilstelėjo kokybės kartelę, vis dažniau parengiant unikalias ir sudėtingas koncertines programas Kauno ir kitų miestų koncertų salėse. Su šiuo orkestru koncertavo užsienio solistai ir dirigentai Denis Shapovalov (violončelė, Rusija), Jacques Mauger (trombonas, Prancūzija), Simon Perčič (dirigentas, Slovėnija), šiam orkestrui ne kartą kūrė ar pritaikė specialias aranžuotes kompozitoriai Vidmantas Bartulis, Tomas Leiburas, Jievaras Jasinkis, Zita Bružaitė, Giedrius Kuprevičius, Raimundas Martinkėnas ir kt. Orkestras talkino jungtiniam chorui ir 2018 metais popiežiaus Pranciškaus vizito metu Kaune.

Jūsų siūlymų su idėjomis lauksime iki 2021 vasario 15 d. Geriausią idėją atrinks koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ meno taryba.

Atrinktos idėjos autorius bus paskelbtas 2021 m. kovo 8 d., su autoriumi bus pasirašyta sutartis dėl naujo kūrinio sukūrimo.

Trumpą idėjos aprašymą laisva forma siųsti arba iškilus klausimams teirautis:

el. p. info@kaunosantaka.lt

tel. +370 37 220385

mob. tel. +370 643 55733

www.kaunosantaka.lt


Vytautas Mačernis; Kauno santaka;

Paskutinio redagavimo data: 2021-02-17